[PL]    [PL] [EN]

O Mnie

Wojciech Kopeć

Wojciech Kopeć urodzony 30.05.1986 roku w Olsztynie, województwo Warmińsko-Mazurskim. Lekkoatleta, długodystansowiec, maratończyk, członek kadry narodowej w latach 2004-2006. Były reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów w Kownie, Mistrzostwach Europy Juniorów w biegach przełajowych w Tilburgu w 2005 roku i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w latach 2004-2006. Aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski w Półmaratonie.
Kopeć jest absolwentem Harding University, Arkansas, Stany Zjednoczone Ameryki z tytułem: Bachelor of Business Administration na trzech kierunkach: Marketing, Management i International Business.
Zawodnik klubu KS AZS UWM Olsztyn aktualnie prowadzony przez Adama Draczyńskiego, byłego reprezentanta Polski w maratonie (2:10:49; kontakt do
trenera:http://adamdraczynski.pl/).
Swoją przygodę z bieganiem rozpoczął w 2003 roku w klubie Gwardia Olsztyn pod okiem trenera Zbigniewa Ludwichowskiego. Współpraca zaowocowała licznymi sukcesami na arenie ogólnopolskiej, a w późniejszym czasie również międzynarodowej. Pasmo sukcesów przerwała kontuzja (degeneracja ścięgna Achillesa), co przyspieszyło decyzję o wyjeździe na stypendium sportowe do Stanów Zjednoczonych.
Będąc studentem reprezentował uczelnię na zawodach ligi studenckiej NCAA DII (National Collegiate Athletics Association Division II), jak również pełnił funkcję asystenta trenera głównego w Harding University. W 2012 roku zdecydował się zmierzyć z dystansem maratońskim- zadebiutował 8 grudnia w Huntsville, Alabama, USA z czasem 2:27:24. Rok 2013 zamknął bilansem 10 maratonów (w tym 9 startów w USA, jeden w Polsce).
Aktualnie jest założycielem i koordynatorem własnego teamu w Polsce: Team Kopeć. Swoją wiedzę wynikającą z wieloletniego doświadczenia i kariery bigowej stara się jak najlepiej przekazać swoim zawodnikom i czyni to z wielkimi sukcesami.

Zapraszam, Wojciech Kopeć